W dniu 28.04.2025r. klasy drugie uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Podczas spaceru z przewodnikiem po Starym Mieście uczniowie mieli okazję zobaczyć Kolumnę Zygmunta, Pałac Prezydencki, Pomnik Józefa Piłsudskiego, Pomnik Małej Syrenki, Pomnik Warsa i Sawy, Pomnik Małego Powstańca. O godzinie 12.00 pod Grobem Nieznanego Żołnierza na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego uczniowie uczestniczyli w uroczystej odprawie warty. Podczas zwiedzania dzieci były bardzo zainteresowane urokliwymi kamieniczkami. Kolejnym punktem programu był posiłek w McDonald's oraz zakup pamiątek. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, w którym znajduje się wiele ciekawych atrakcji i wystaw. Podzielone są one tematycznie, m.in. na Prąd i magnetyzm, Kosmos oraz Człowiek i środowisko. Uczniowie byli zachwyceni pobytem w tym obiekcie. Dzień ten dostarczył dzieciom wiele pozytywnych wrażeń i emocji.
WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO WARSZAWY
WYCIECZKA - ŚLADAMI „ŚWIĘTOKRZYSKICH PEREŁEK” - KLASY 1C i 3C
25 kwietnia 2025r. uczniowie z klasy 1c i 3c uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej - śladami „Świętokrzyskich Perełek”, której celem było poznanie atrakcji Gór Świętokrzyskich oraz zgłębienie wiedzy z zakresu historii, geologii i rzemiosła artystycznego.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Jaskini Raj – jednej z najpiękniejszych jaskiń krasowych w Polsce, słynącej z niezwykłych form naciekowych oraz bogactwa przyrodniczego. Uczniowie mieli okazję podziwiać stalaktyty, stalagmity i inne formy krasowe, a także dowiedzieć się, jak powstają jaskinie i jak chronić ich unikalne środowisko.
Następnie uczestnicy wycieczki udali się na warsztaty w "Magii Karmelu", gdzie obejrzeli pokaz tradycyjnego, ręcznego wytwarzania słodyczy. Każdy miał również okazję wykonać własnego lizaka, co dostarczyło wielu radości i słodkich wrażeń.
Kolejnym etapem było zwiedzanie Muzeum Dawnych Lat Szkolnych im. Stefana Żeromskiego. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wyglądała szkoła w dawnych czasach, poznać ówczesne metody nauczania oraz obejrzeć historyczne pomoce naukowe i wyposażenie klas.
Ostatnim punktem programu było Muzeum Skamieniałości i wystawa diamentów, gdzie uczniowie poznali zawody szlifierza, gliptyka i złotnika. Mogli zobaczyć, jak wygląda obróbka kamieni szlachetnych i półszlachetnych oraz dowiedzieć się, jaką rolę w historii sztuki i rzemiosła odegrało jubilerstwo.
Wycieczka była pełna ciekawych doświadczeń i na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.
2
Archiwum Aktualności