• BIBLIOTEKA

• Rzeczywiście, często się zdarza, że idzie się do biblioteki,
      bo chce się książkę o znanym tytule, ale główną funkcją biblioteki,
      a przynajmniej funkcją biblioteki w moim domu i w domach wszystkich znajomych,
      jakich możemy odwiedzać, jest odkrywanie książek,
      których istnienia się nie podejrzewało,
      a które, jak się okazuje, są dla nas niezwykle ważne.

Umberto Eco, O bibliotece

Biblioteka szkolna jest miejscem rozwijania zainteresowań czytelniczych, wspiera proces samokształcenia uczniów oraz realizację zadań szkoły zapisanych w podstawie programowej.

Biblioteka udostępnia swoje zbiory w godzinach 7.00 – 15.00.

W ramach promowania czytania biblioteka bierze udział w międzynarodowych i ogólnopolskich akcjach czytelniczych np. Narodowe Czytanie, Dzień Głośnego Czytania, Noc Bibliotek, Międzynarodowy Dzień Kropki oraz organizuje lekcje biblioteczne, wystawy, konkursy, imprezy czytelnicze.

Obecnie w bibliotece znajdują się 11622 woluminy.

Są to:

• Lektury podstawowe i uzupełniające;
      • Beletrystyka pozalekturowa dla dzieci i młodzieży;
      • Literatura popularnonaukowa;
      • Księgozbiór podręczny – encyklopedie, słowniki, leksykony.

Zbiory biblioteki są całkowicie skomputeryzowane. Wypożyczenia odbywają się za pomocą programu komputerowego Librus e-biblio. Czytelnicy mają dostęp do zbiorów poprzez katalog elektroniczny po zalogowaniu się na swoje konto na platformie Librus. Mogą również rezerwować wybrane tytuły.

Staramy się systematycznie wzbogacać zbiory biblioteki o nowe pozycje. W tym celu po raz trzeci zgłosiliśmy bibliotekę do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Podejmujemy też współpracę z wydawnictwami i księgarniami.

Zapraszamy do czytania i odwiedzania biblioteki.